Conference-Venue

 

BLUE BAY PLATINUM

Set in the perfect location, right in the middle of the resort of Marmaris and only a few minutes from the beach, the all inclusive Blue Bay Platinum Hotel has undergone a total rebuild (winter 2011/12) and truly offers something for everyone. It has been finished to the highest standards and is light and airy, with a slight tropical feel to it.

Transportation from Milas-Bodrum airport to Marmaris

Transportation from Milas-Bodrum airport to Marmaris is possible by Bus from the Bodrum Bus Station or by taxi from the airport. Distance is 166 km. It takes approximately 3 hours.

BUS TRANSPORTATION FROM BODRUM BUS STATION;
From Milas-Bodrum Airport to Bodrum Bus station you should get taxi. From Bodrum Bus Station to Marmaris you can get Midibus or Bus.

TAKSI;
Taksi is available at airport. One way price approximately 270 TL.

Transportation from Dalaman airport to Marmaris

Transportation from Dalaman airport to Marmaris is possible by Havaş / Muttaş transfer companies or by taxi. Distance is 90 km. It takes approximately 90 minutes.

HAVAŞ / MUTTAŞ;
From Dalaman Airport to Marmaris between 07:30 am – 01:30 am service times are changing according to the domestic arrivals. One way price 17.50 TL. Servis busses are available on outdoor domestic part.

TAKSI;
Taksi is available on outdoor domestic part. One way price approximately 180 TL.
BLUE BAY PLATINUM

Bulunduğu konum itibarı ile hem şehir hem de deniz havasını aynı anda sunan, her misafirimizin kendi için bir şeyler bulabileceği otelimiz, yüksek standartlar gözetilerek 2012 yılında tamamen yenilenip siz misafirlerimizin hizmetine sunulmuştur. Ailenize ve çocuklarınıza uygun aktiviteler, zengin meze ve yemek çeşitleri, tertemiz hijyen odalar ve daima güler yüzlü personeli ile sizlere unutulmayacak bir tatil yaşatmaktan mutluluk duyacağız.

Milas-Bodrum Havalimanından Marmaris’e Ulaşım

Milas-Bodrum Havalimanından Marmaris’e Bodrum Otobüs Terminalinden Midibüs-Otobüs veya Havalimanından Taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yol mesafesi 166 Km olup yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir.

OTOBÜS TERMİNALİNDEN;
Havalimanından Bodrum otobüs terminaline taksi ile ulaşım sağlanıp terminalden Marmaris’e giden Midibüs-Otobüs ile Marmaris’e ulaşım sağlanabilir.

TAKSI;
Milas-Bodrum Havalimanı çıkışından taksi ile Marmaris’e ulaşım sağlanabilir. Taksi ücreti yaklaşık olarak 270 TL dir.

Dalaman Havalimanından Marmaris’e Ulaşım

Dalaman Havalimanından Marmaris’e Havaş / Muttaş otobüsleri veya Taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yol mesafesi 90 Km olup yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

HAVAŞ / MUTTAŞ;
Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e; 07:30 ile 01:30 saatleri arasında inen uçaklara göre servis düzenlenmektedir. Ücret tek yön 17.50 TL dir. Otobüsler Havalimanı çıkışında iç hatlar kısmında beklemektedir.

TAKSI;
Dalaman Havalimanı çıkışından taksi ile Marmaris’e ulaşım sağlanabilir. Taksi ücreti yaklaşık olarak 180 TL dir.
Address

Cumhuriyet Blv. No:1 Marmaris-Muğla

E-Mail Adress

[email protected]

Phone Number

+90 (252) 417 80 60
+90 (252) 417 80 62
+90 (530) 223 57 30
+90 (530) 223 57 31

Web Tr

www.bluebayplatinum.com/tr/

Web En

www.bluebayplatinum.com